Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Utworzono dnia 18.12.2016

W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka w naszej szkole Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem panią Jadwigą Banasik ogłosił ,,Tydzień Praw Dziecka’’, który trwał od 14.11 do 21.11.2016 roku. Główną myślą przewodnią były słowa Janusza Korczaka: ,,Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat’’. Stwarzało to okazję do rozmów o prawach dziecka, jego potrzebach i problemach. W ,,Tygodniu Praw Dziecka’’ nauczyciele wraz z uczniami podjęli szereg inicjatyw, m.in. dzieci wykonały plakaty, ilustracje obrazujące prawa dziecka, które zamieściły na gazetkach ściennych, oglądały filmy edukacyjne, śpiewały piosenki o prawach dziecka, poznawały postać twórczość Janusza Korczaka jako przyjaciela dzieci i prekursora walki o prawa dziecka. Przeprowadzono pogadanki, dyskusje, zajęcia edukacyjne związane z realizowaną tematyką.

Dzień 21.11.2016 roku ogłoszono ,,Dniem Święta Dzieci’’, dlatego uczniowie przyszli do szkoły ubrani na niebiesko, co zwalniało ich z odpowiedzi ustnej, kartkówki, pracy klasowej. Do akcji dołączyli się chętni nauczyciele, pracownicy szkoły, którzy pojawili się w symbolicznych elementach koloru niebieskiego.

Tego dnia Samorząd Uczniowski wraz opiekunem przygotował apel na temat: „Prawa Dziecka”, a wcześniej gazetkę ścienną ,,Prawa Dziecka w obrazach’’ na dolnym korytarzu.  W apelu wystąpili uczniowie klasy V. Został odczytany okolicznościowy list Rzecznika Praw Dziecka z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka 2016. Gościła zaproszona Rada Rodziców.

Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor podziękowała SU, opiekunowi i uczniom klasy V za przygotowany apel.

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Utworzono dnia 18.12.2016, 21:29

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.