Utworzono dnia 26.04.2024

Dzień Ziemi przypomina nam o konieczności ochrony naszej planety.

22 kwietnia 2024 roku obchody święta rozpoczęliśmy seansem filmowym. Uczniowie obejrzeli „Lekcję ekologii”. Film skupiał się na kwestiach związanych z ochroną środowiska i inspirował do podejmowania ekologicznych działań na rzecz naszej planety.

Na lekcjach z wychowawcami uczniowie omówili treści umieszczone na gazetce ściennej, która przybliżyła genezę tego święta, jego główne cele oraz wyjaśniła, na czym polegają proekologiczne zachowania. Dzięki rozmowie uczniowie lepiej zrozumieli, jak mogą przyczynić się do ochrony Ziemi poprzez codzienne działania.

Dzieci klas młodszych i grup przedszkolnych uczyły się ekologii w zabawowej formie. Rozegrały ciekawe ekogry o ogrodzie i lesie. Dzięki nim zdobyły nową wiedzę, ale też świetnie się bawiły, ucząc się jednocześnie ochrony naszej planety w praktyczny i angażujący sposób.

Na dolnym korytarzu powstała wystawa prac plastyczno-technicznych. Uczniowie wykonali ciekawe zamki, roboty, lalki, skarbonki i doniczki z surowców wtórnych. Te wspaniałe dzieła są nie tylko efektem wyobraźni, ale również świadectwem zaangażowania dzieci w ochronę środowiska.

Ostatnim zadaniem było posprzątanie terenu wokół szkoły.

Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w obchody Dnia Ziemi. Zachęcamy do kontynuowania proekologicznych działań na co dzień. Pamiętajmy, że każdy ekologiczny gest ma znaczenie dla naszej planety!

Utworzono dnia 26.04.2024, 10:00

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.