Zuchy i harcerze ze Srebrnej po raz kolejny pomagają dzieciom wraz z UNICEF

Utworzono dnia 05.04.2017

1 marca zakończył się w naszej szkole międzynarodowy projekt UNICEF Wszystkie Kolory Świata.

Szmaciana laleczka może uratować życie dziecka. Ta myśl sprawiła, że zuchy i harcerze z 22 WDH Łowcy Przygód ze Szkoły Podstawowej w Srebrnej pod kierunkiem druha drużynowego Marka Tymińskiego i druhny Anny Kossakowskiej przystąpili do projektu UNICEF Wszystkie Kolory Świata.

Nasz udział w zadaniu składał się jak zawsze z kilku etapów:

1. W tegorocznej akcji na początek zapoznaliśmy się z sytuacją dzieci z Angoli, w której z powodu wieloletniej wojny domowej umiera wiele dzieci. Chcemy zatem jako harcerze nieść im pomoc. Zwłaszcza, że tak niewiele trzeba, by uratować życie dziecka.

Co zrozumiałe na tym etapie nie obyło się bez łez.

2. Drugim etapem było obmyślenie koncepcji na lalkę, przygotowanie dla niej aktu urodzenia, opracowanie jej hobby i sporządzenie opisu.

3. W dalszej kolejności podczas mikołajkowego zlotu drużyny harcerze i zuchy szyli lalki. Sprawiło im to wielką radość. W wyniku prac grupowych i indywidualnych powstało sześć przytulanek.

4. Kolejnym etapem była prezentacja lal. Opowiadanie o ich zamiłowaniach  i pochodzeniu.

5. Ostatnim krokiem było zebranie funduszy na dzieci z Angoli. Tę część projektu przeprowadziliśmy w dwóch fazach. Harcerze rozpoczęli zbiórkę podczas zabawy choinkowej do przygotowanej przez nich UNICEF-owej puszki. Następnie, na zabawie ostatkowej, zrobiliśmy wystawę naszych lal i ponownie zbieraliśmy fundusze na dzieci z Angoli.

W tegorocznej akcji udało nam się zebrać 180,89 złotych, które koordynatorka projektu Anna Kossakowska przelała na konto UNICEF w dniu 01.03.2017 r.

Za uszycie laleczki mundurowi harcerze mogą uzyskać sprawność igiełki, a przy odrobinie wysiłku również lalkarza/lalkarki.

Warto dodać, że jedna z naszych lal bierze udział w Facebookowym konkursie UNICEF Wszystkie Kolory Świata.

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.