Wizyta gościa w dzień spotkania Wielkanocnego

Utworzono dnia 30.03.2016

Dnia 18 marca 2016 r. w Szkole Podstawowej w Srebrnej odbyła się przedświąteczna zbiórka naszej drużyny, na której podzieliliśmy się jajkiem oraz odwiedził nas Pan leśniczy Grzegorz Bagiński  z Leśnictwa Szumowo.

Tradycją już stało się śpiewanie przed posiłkiem piosenki "Pobłogosław, Panie", więc i tym razem nią rozpoczęliśmy nasz świąteczny podwieczorek. Najpierw jednak świąteczne spotkanie rozpoczął gość specjalny -  pan leśniczy Grzegorz Bagiński.

Pan Grzegorz opowiedział nam o swojej pracy, o tym jak został leśniczym oraz jaką szkołę należy skończyć, by zostać leśniczym. Przedstawił także na mapie teren naszego leśnictwa i krótko go scharakteryzował. Dowiedzieliśmy się też, że na naszym obszarze żyją niebezpieczne zwierzęta, takie jak: wilki, jelenie, dziki, łosie i inne. Byliśmy bardzo zdumieni, kiedy to usłyszeliśmy. Zostaliśmy zaproszeni do posadzenia lasu, niestety uda się to nam dopiero w przyszłym roku, ponieważ w tym roku sadzenie już się zakończyło.

Pan leśniczy szczegółowo opowiedział nam o swoich zajęciach, zarówno w terenie, jak i w biurze. Mogliśmy zobaczyć jakimi przyrządami posługuje się leśniczy w swojej pracy np. krótkofalówką, drukarką przenośną, mapą czy kompasem.

Po wykładzie Pana leśniczego, przyszedł czas na nasze pytania. Oczywiście nie pozostaliśmy obojętni na zachęty naszego gościa i ochoczo zadawaliśmy bardzo dużo różnych pytań. Pan Grzegorz bardzo cierpliwie i interesująco udzielał nam na nie odpowiedzi. Całe spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, a na zakończenie otrzymaliśmy od Pana Grzegorza upominki – pendrivy, za które bardzo dziękujemy.

Po zakończeniu oficjalnej części spotkania, usiedliśmy do stołu i podzieliliśmy się jajkiem, oczywiście razem z naszym przemiłym gościem. Na koniec pożyczyliśmy sobie nawzajem „Wesołych Świąt” i z uśmiechami na twarzach rozeszliśmy się do domów.

Cała zbiórka była bardzo udana oraz upłynęła nam w miłej atmosferze. Ze zniecierpliwieniem czekamy na kolejne takie zbiórki.

Z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj!!

Anita Bielska

Wizyta

Utworzono dnia 02.05.2016, 11:27

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.