Czy szmaciana laleczka może uratować życie dziecka?

Utworzono dnia 21.02.2017

Okazuje się, że tak, dlatego przystąpiliśmy do projektu UNICEF Wszystkie Kolory Świata.

Angola jest krajem, w których z powodu wieloletniej wojny domowej wciąż umierają dzieci. Niedożywienie, brak dostępu do czystej wody pitnej, fatalne warunki higieniczno-sanitarne powodują, że setki tysięcy rodzin w tym kraju otrzymuje  pomoc jedynie z zewnątrz. Z powodu kryzysu najbardziej cierpią dzieci, które stanowią prawie połowę społeczeństwa Angoli. Zagrażają im takie choroby jak cholera, odra, polio, gruźlica, żółta febra, którym współczesny świat potrafi przeciwdziałać. Najprostszym i najbardziej efektywnym sposobem zapobiegania zachorowaniom są szczepienia. Celem UNICEF jest objęcie programem szczepień jak największej liczby dzieci w Angoli, by móc uratować ich życie.

Pragniemy uświadomić zuchom i harcerzom, że pomaganie może sprawiać przyjemność, wiąże się z pozytywnymi emocjami, daje satysfakcję. Projekt UNICEF wspiera Ambasador Dobrej Woli - Majka Jeżowska.

W ramach akcji dzieci i młodzież  będą szyć specjalną laleczkę UNICEF - symbol pomocy, jakiej członkowie drużyny chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Każda laleczka otrzyma imię ze wskazaniem kraju urodzenia i hobby. Wszystkie te cechy zostaną nadane lalkom przez dzieci, które będą je wykonywały.  Tymi informacjami wykonawcy uzupełnią „akt urodzenia” laleczki.

Za uszycie laleczki mundurowi harcerze będą mogli uzyskać sprawność igiełki, a przy odrobinie wysiłku również  lalkarza/lalkarki.

Ponadto wybrana lalka zostanie zgłoszona do  konkursu UNICEF.

Akcja UNICEF

Utworzono dnia 21.02.2017, 10:23

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.