Uczniowie klasy III podwójnie nagrodzeni w ogólnopolskim konkursie

Utworzono dnia 21.01.2021

W październiku uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Srebrnej przystąpili do programu edukacyjnego i związanego z nim ogólnopolskiego konkursu pt. „Szkolne przygody Gangu Fajniaków”, organizowanego przez sieć sklepów Biedronka.

Przewodnikami po opowieściach o magii natury byli nowi bohaterowie Gangu Fajniaków, patronujący czterem tematycznym filarom – żywiołom: ognia, wody, ziemi i powietrza.

Zadanie konkursowe polegało na przeprowadzeniu przez wychowawczynię klasy- panią Marlenę Nowak czterech lekcji według scenariuszy z wykorzystaniem udostępnionych materiałów dydaktycznych. Sala lekcyjna za każdym razem zmieniała się w pracownię, w której wykonywaliśmy ciekawe doświadczenia. Uczniowie zdobywali odznaki za wiedzę i ekologiczne postawy. Oglądali filmy z przeprowadzonymi eksperymentami i sprawdzali, czy doszli do takich samych spostrzeżeń. Pomiędzy cyklem doświadczeń wspólnie czytaliśmy opowiadania ze zbioru „GANG FAJNIAKÓW I MIASTO MARZEŃ”.

Uczniowie po zakończonych zajęciach z eksperymentami, przygotowywali na lekcjach samodzielnie i według własnego pomysłu prace plastyczne odpowiadające żywiołowi, z którym była związana lekcja. „Lekcje przyrody” z Fajniakami miały przede wszystkim charakter praktyczny. Uczniowie poprzez zabawę uczyli się wrażliwości ekologicznej i troski o środowisko każdego dnia.

Z wielką radością informujemy, że 17.12.2020 r. otrzymaliśmy informację o tym, że klasa III znalazła się aż dwa razy w gronie 400 nagrodzonych klas i zdobyła nagrody w dwóch z czterech filarów: żywiołu wody i ognia. Łącznie w konkursie edukacyjnym wzięło udział 2144 placówki i zostało przesłanych 6999 prac.

Uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią – panią Marleną otrzymali wyjątkowe nagrody rzeczowe: maskotki, magiczne ołówki z nasionkami i dyplomy.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w odkrywaniu natury!

Uczniowie klasy III podwójnie nagrodzeni w ogólnopolskim konkursie

Utworzono dnia 21.01.2021, 09:41