Recykling – EKOWALENTYNKI 2021

Utworzono dnia 19.02.2021

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Srebrnej biorą udział w ogólnopolskiej akcji

edukacyjnej „EkoWalentynki - czyli kochamy recykling”.

Akcja realizowana jest od 2010 roku. Celem jej jest promocja selektywnej zbiórki i recyklingu zużytych baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka baterii i elektroodpadów prowadzona będzie do 14.02.2021 roku. Jako uczestnicy akcji klasy otrzymały bezpłatne pojemniki do zbiórki baterii oraz wsparcie w postaci walentynkowych upominków, a po akcji zapewniony będzie odbiór zebranych baterii i elektroodpadów. W zamian za przynoszone zużyte baterie oraz drobny zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny rozdawane są lizaki serduszka. W ramach „EkoWalentynek” dzieci pragną pokazać, że podczas święta zakochanych, na to najwspanialsze uczucie, zasługuje również Ziemia. Przypominamy, że codzienna troska o otaczający świat jest najlepszym dowodem miłości do naszej planety.

Akcję w Szkole Podstawowej w Srebrnej koordynuje Pani Halina Brutkowska oraz Pani Katarzyna Jastrząb. Regionalnym koordynatorem akcji jest LGD Brama na bagna.

EKOWALENTYNKI 2021

Utworzono dnia 19.02.2021, 08:54

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.